Çağrı POLAT

Türkiye IT Operasyonları Müdürü, MaxionWheels

Yüksek Lisansımı DEÜ Bilgisayar Mühendisliğinde tamamladım. Elektrik-Elektronik mühendisliği ve İşletme bölümü lisans mezunuyum.Yüksek lisans tez konum Siber Güvenlik ile alakalı “Kurumsal Ağlarda Sızma Testleri ve Güvenlik Çözümleri” idi.

Kariyerimin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator yaptım ve halen son 5 yılda kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapıyorum. Yaklaşık 11 yıllık tecrübeye sahibim. Haziran 2018 den itibaren Endüstri 4.0 odaklı bir pozisyon ile Maxion Wheels firmasında Türkiye BT Operasyon Müdürü olarak çalışmaktayım. OT security konusunda çalışmalar yapmaktayım.

9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikam var, ayrıca EC Council’ den eğitim alarak CeH v9 sertifikasını aldım. CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler, seminerler vermekte, KVKK Teknik uyum danışmanlığı ve eğitmenliği yapmaktayım.

ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktayım. Kritik yapılar için özel Normatif Standartlar olan ISO27011, ISO27015, ISO27019 ve ISO27799 eğitmenliği yapmaktayım. Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibiyim, Hukuk Mütalaa’ları vermekteyim.

Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde “Bilgi Güvenliği”, “Siber Güvenlik”, “SCADA Güvenliği” ve “Kişisel Bilgi Güvenliği” vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktayım. 4 senelik bir sürede 200 üzeri etkinlikte paylaşımda bulundum.

Detaylar için: www.cagripolat.com